Energooszczędność

Z każdym rokiem przybywa inwestorów, dla których energooszczędność odgrywa coraz większą rolę w podejmowaniu decyzji o ostatecznym wyborze projektu domu i zastosowanych w nim rozwiązań.

Niestety wciąż w mentalności ludzi pokutuje stereotyp, który kwestię energooszczędności redukuje wyłącznie do zastosowanych w budynku nowinek technicznych typu: kolektory słoneczne, rekuperacja czy pompa ciepła.

W tym momencie trzeba jasno i zdecydowanie powiedzieć:

troska o energooszczędność domu zaczyna się na etapie projektowania konstrukcji budynku!

Wychodząc z takiego założenia musimy zdać sobie sprawę, że na końcowy efekt, który nazywamy energooszczędnością domu ma ogromny wpływ kompatybilność rozwiązań zastosowanych pomiędzy konstrukcją budynku a rozwiązaniami technicznymi stanowiącymi element wyposażenia budynku.

Inaczej rzecz ujmując można powiedzieć, że wydanie nawet dużych pieniędzy na solary, pompę ciepła lub rekuperację i tak nie przełoży się na dobrze pojmowaną energooszczędność, jeśli konstrukcja budynku będzie „jednym wielkim mostkiem termicznym".

W tym celu oferujemy budownictwo systemowe z zastosowaniem uznanej w świecie Marki YTONG. Ściany zewnętrzne w zależności od wymagań klientów wykonujemy albo w systemie ściany jednowarstwowej z bloczka YTONG Energo o grubości 40 cm albo w systemie ściany dwuwarstwowej bloczek Energo o grubości 30 cm+ styropian. Na życzenie klientów projektujemy także mury z materiałow ceramicznych.

Dzięki zaprojektowaniu ciepłych ścian oraz odpowiedniemu wyciepleniu wieńców i dachu uzyskujemy bardzo dobrą termikę konstrukcji budynku, co w połączeniu z rozwiązaniami systemowymi skutecznie eliminującymi powstawanie mostków termicznych daje efekt w postaci energooszczędnych domów.

Dodatkowe wyposażenie naszych budynków w rozwiązania wspomagające energooszczędność sprawiają, że są to domy przyjazne człowiekowi w szerokim tego słowa znaczeniu.

Budowa domów


Współpracujemy z najlepszymi